Vollan skole utvider tilbudet neste skoleår med trafikalt grunnkurs.

God trafikkopplæring er viktig for å gjøre morgensdagens trafikanter trygge i trafikken. Om man ønsker å kjøre moped, traktor eller bil, er det viktig med gode grunnferdigheter for å ta vare på seg selv og andre. Neste skoleår vil Vollan skole kunne tilby våre elever trafikalt grunnkurs, i et av våre valgfag. Det gleder vi oss over, og vi er stolte over å kunne gi dette eksklusive tilbudet.


Mange i Oppdal kommer fra gård, og ønsker gjerne å få tatt førerkort for traktor. Mange synes det er dyrt nok å ta førerkortet, og derfor er vi ekstra glade for å kunne gi dette tilbudet til de eldste ungdomsskoleelevene våre, helt gratis.

0 kommentarer

Siste innlegg

Se alle

Vi er glade for at flere ser på og vurderer oppstart hos oss til høsten 2022. Det blir spennende å se hvordan første trinn neste år blir. En ting er sikkert; elevene vil møte dedikerte lærere med god

FAU (foreldreutvalget) og Vollan skole arrangerer julemesse på Vollan skole onsdag 24. november. Julemessen har vært en årlig tradisjon, som har vært verdsatt av mange. Etter et år med sterke restriks