top of page
176507753_4243484252348854_6639600410033528637_n.jpg

VOLLAN - EN SKOLE FOR ALLE
LÆRING MED OMTANKE

"Med lokalsamfunnet som arena for mestring og læring"

lorentzen.jpg

Vollan skole er den eneste private grunnskolen i Oppdal. Vi har samme krav til kvalitet som offentlig skole. Kort oppsummert finner du alt du kjenner fra den offentlige skolen, pluss litt til. Vollan skole bygger på kristne grunnverdier - og er ekstra opptatt av hver enkelt elev.

Vi er en kristen friskole som ligger på Vollan i Oppdal kommune.

Skolen tilbyr undervisning på lik linje som i de kommunale skolene. Skolen følger de samme læreplanene som de offentlige skolene, og følger de samme reglene knyttet til standpunktkarakterer og gjennomføring eksamen.

Vollan skole er grunnlagt på livssynsparagrafen og særskilt profil på idrett og aktivitet i friskoleloven. Dette gjør at skolen i tillegg til å levere god undervisning har ekstra fokus på det kristne verdigrunnlaget. Dette gjøres gjennom ord for dagen, kristendomsprosjekt og noen andre arrangementer med fokus på kristen tro. På skolen er det rom for å snakke om de store spørsmålene knyttet til livssyn og religion.

Elevene på Vollan har ulikt forhold til tro og livssyn, og ingen skal diskrimineres fordi de ikke tror eller tror på noe annet enn kristendommen. På Vollan er alle like mye verdt uansett!

 

Skolens verdigrunnlag

Vollan skole hegner om den kristne kulturarven og vil fremme kristne grunnsannheter og bibelske verdier på tverrkirkelig grunn.

Vi har alltid tid og plass til barnet ditt. Derfor har vi løpende inntak gjennom hele skoleåret, på alle klassetrinn fra 1. til 10. Skolen har ingen foreldrebetaling og samme rett til skoleskyss som i den offentlige skolen. Vi har også gratis skolefrukt hver dag.

 

Nysgjerrig? Ta gjerne kontakt med oss for en prat og et skolebesøk.

Kjetil Lorentzen, rektor.

VÅRE ANSATTE

Veronika Dale.jpg
Bettina Q.G. Aspen.jpg
Veronika Dale
Adjunkt m.tillegg
Administrasjonsmedarbeider

veronika.dalel@vollanskole.no
Betty QG Aspen
Lærer
bettina@vollanskole.no
Monica Skomakerstuen.jpg
Silje Mølmen Reite.jpg
Monica Skomakerstuen-Dale
Adjunkt
monica.s@vollanskole.no
Silje Mølmen Reite
Lektor/spesialpedagog
silje.reite@vollanskole.no

 
Dina Gravdahl.jpg
Dina Gravdahl
Fagarbeider
dina.gravdahl@vollanskole.no
Karsten Grøn.jpg
Karsten Grøn
Fagarbeider
karsten.gron@vollanskole.no
Filip-André Ishoel.jpg
Marte Røtvei.jpg
Filip-Andre Ishoel
Lærer/pedagog
filip.ishoel@vollanskole.no
Marte Røtvei
Adjunkt m/ tillegg
marte.r@vollanskole.no
Linda Marie Danielsen.jpg
Ingrid Jære Stavik.jpg
Anne Sjølie Stenløkk.jpg
Linda Marie Danielsen
Adjunkt
linda.marie@vollanskole.no
Ingrid Jære Stavik
Adjunkt med tillegg
ingrid.stavik@vollanskole.no

 
Anne Sjølie Stenløkk
Adjunkt/rådgiver/ped.leder
anne.stenlokk@vollanskole.no

 
Hanne Tørset
Spesialpedagog
hanne.torset@vollanskole.no

 
Johan Thyve.jpg
Johan Thyve
Lærer/Student 5.år 
johan.thyve@vollanskole.no

 
Trude Sampson Welander.jpg
Trude Sampson Welander
Miljøterapeut
trude.welander@vollanskole.no
Evgeny Sryvkov.jpg
Evgeny Sryvkov
Tolk/assistent
lartin93@gmail.com
Anita Sanden.jpg
Anita Sanden
Renholder
anita.sanden@vollanskole.no
bottom of page