VOLLAN - EN SKOLE FOR ALLE
LÆRING MED OMTANKE

"Med lokalsamfunnet som arena for mestring og læring"

lorentzen.jpg

Vollan skole er den eneste private grunnskolen i Oppdal. Vi har samme krav til kvalitet som offentlig skole. Kort oppsummert finner du alt du kjenner fra den offentlige skolen, pluss litt til. Vollan skole bygger på kristne grunnverdier - og er ekstra opptatt av hver enkelt elev.

Vi er en kristen friskole som ligger på Vollan i Oppdal kommune.

Skolen tilbyr undervisning på lik linje som i de kommunale skolene. Skolen følger de samme læreplanene som de offentlige skolene, og følger de samme reglene knyttet til standpunktkarakterer og gjennomføring eksamen.

Vollan skole er grunnlagt på livssynsparagrafen og særskilt profil på idrett og aktivitet i friskoleloven. Dette gjør at skolen i tillegg til å levere god undervisning har ekstra fokus på det kristne verdigrunnlaget. Dette gjøres gjennom ord for dagen, kristendomsprosjekt og noen andre arrangementer med fokus på kristen tro. På skolen er det rom for å snakke om de store spørsmålene knyttet til livssyn og religion.

Elevene på Vollan har ulikt forhold til tro og livssyn, og ingen skal diskrimineres fordi de ikke tror eller tror på noe annet enn kristendommen. På Vollan er alle like mye verdt uansett!

 

Skolens verdigrunnlag

Vollan skole hegner om den kristne kulturarven og vil fremme kristne grunnsannheter og bibelske verdier på tverrkirkelig grunn.

Vi har alltid tid og plass til barnet ditt. Derfor har vi løpende inntak gjennom hele skoleåret, på alle klassetrinn fra 1. til 10. Skolen har ingen foreldrebetaling og samme rett til skoleskyss som i den offentlige skolen. Vi har også gratis skolefrukt hver dag.

 

Nysgjerrig? Ta gjerne kontakt med oss for en prat og et skolebesøk.

Kjetil Lorentzen, rektor.

VÅRE ANSATTE

Henrik Myrbakken.jpg
Veronika Dale.jpg
Bettina Q.G. Aspen.jpg
Henrik Myrbakken
Lektor m/ tilleggsutdanning
henrik.myrbakken@vollanskole.no
Dina Gravdahl.jpg
Dina Gravdahl
Fagarbeider
dina.gravdahl@vollanskole.no
Karsten_Grøn.jpg
Karsten Grøn
Fagarbeider
karsten.gron@vollanskole.no
Filip-André Ishoel.jpg
Marte Røtvei.jpg
Filip-Andre Ishoel
Adjunkt
filip.ishoel@vollanskole.no
Marte Røtvei
Adjunkt m/ tillegg
marte.r@vollanskole.no
Ingrid Jære Stavik.jpg
Ingrid Jære Stavik
Adjunkt
ingrid.stavik@vollanskole.no
 
Monica Skomakerstuen.jpg
Monica Skomakerstuen-Dale
Adjunkt
monica.s@vollanskole.no
Birgit Aalbu.jpg
Anne Stenløkk.jpg
Anita Sanden.jpg
Anita Sanden
Renholder
anita.sanden@vollanskole.no
Anne Sjølie Stenløkk
Adjunkt/rådgiver/ped.leder
anne.stenlokk@vollanskole.no
 
Birgit Aalbu
Adjunkt
birgit.aalbu@vollanskole.no
Silje Reite.jpg
Silje Mølmen Reite
Lektor/spesialpedagog
silje.reite@vollanskole.no
Tilbake fra permisjon 01.01.22
152354051_10158993887537486_600918968222
Linda Marie Danielsen
Adjunkt
linda.marie@vollanskole.no